//Jak się ubrać na siłownię?

Jak się ubrać na siłownię?

Ubiór do ćwiczeń to bardzo ważna kwestia. Jak przygotować się na trening, by jednocześnie wyglądać ładnie, profesjonalnie i komfortowo? Siłownia czy klub fitness to nie wybieg i przede wszystkim wygoda powinna być na pierwszym miejscu, można to jednak połączyć z modą. O czym warto pamiętać?

O czym pamiętać idąc na siłownię?

W pierwszej kolejności powinno się pamiętać przede wszystkim o tym, że ćwicząc należałoby zadbać o swój komfort, wygodę oraz bezpieczeństwo. Powinnyśmy się skupić nie tylko na tym, by wyglądać dobrze, ale i by nasze ćwiczenia przebiegały bez problemów. Da się to jak najbardziej osiągnąć, a na rynku dostępna jestszeroka gama odzieży sportowej, którą można z łatwością przejrzeć m.in. na www.domodi.pl/odziez/odziez-damska/odziez-sportowa-damska i w zależności od rodzaju sportu i formy ćwiczeń, wybrać strój najlepszy dla siebie. Na co warto zwrócić uwagę? Na wszystko!

Jakie ubranie na siłownię?

Czy na siłownię należy iść w starym,znoszonym dresie? Nic z tych rzeczy! Nie wygląda to ani ładnie, ani profesjonalnie. Bardzo ważna jest tutaj tkanina, najlepiej nadawać się będzie syntetyczna i oddychająca. Takie stroje można znaleźć w dobrych sklepach sportowych.

Najlepiej wybierać proste kroje, bez zbędnych naszywek i nadruków. Spodnie sportowe, czy dobrze dobrane legginsy sprawdzą się bardzo idealnie. Dobrze jest pomyśleć o koszulkach termoaktywnych, dzięki którym nasze ciało w trakcie ćwiczeń będzie dobrze oddychało. Topy są jak najbardziej dozwolone, jednak zasada jest jedna – jednolite kolory, bez nadruków i innych elementów, które mogą się sprać czy powodować farbowanie. Najważniejsze jest również to, by taki strój byłwygodny i nie krępował ruchów.

Jakie buty na siłownię?

Każda z nas zapewne w pierwszym odruchu pomyśli o adidasach i właściwie nie jest to złe skojarzenie. Warto jednak pamiętać o tym, że buty butom nierówne i rodzaj butów dostosowany jest do tego, jaki rodzaj sportu chcemy uprawiać. Oprócz tego warto także zwrócić uwagę na rodzaj materiału, powinien być mocny, ale i przewiewny. Ważne jest również to, by buty były bardzo dobrze dopasowane – zbyt duże lub zbyt małe mogą być przyczyną wielu urazów i kontuzji, których przecież można łatwo uniknąć. Uniwersalne buty sportowe będą w porządku, wcale nie trzeba dużo inwestować, jednak wygoda i dopasowanie są tu najistotniejsze.

Jaka bielizna na siłownię?

Tak, bielizna także ma tu duże znaczenie, choć pewnie mało kto zwraca na to uwagę. Wylewając siódme poty na siłowni nie pozostaje to bez reakcji dla naszej bielizny, inna sprawa, że w myśl najważniejszej zasady wygody, ma to kolosalne znaczenie, szczególnie wśród kobiet. Chodzi o biustonosze sportowe, najlepiej takie bezszwowe, które zapewnią komfort w czasie wykonywania ćwiczeń. Powinno się też zrezygnować ze stringów czy nawet zwykłych fig damskich w zamian zaelastyczne szorty, które sprawdzą się na siłowni o wiele lepiej.

Strój do ćwiczeń to wygoda!

Ćwiczenia fizyczne wymagają od nas większego wysiłku, a żeby je poprawnie wykonywać, trzeba mieć do tego odpowiednie warunki, szczególnie jeżeli chodzi odobór stroju do treningu. Wciąż powtarzana zasada wygody oraz tego, że ubranie nie powinno krępować ruchów nie jest wymyślona ot tak sobie – ma ona głębszy sens, bo w znacznym stopniu pozwoli nam to uniknąć wielu nieprzyjemności, niewygody, kontuzji czy bólu związanego z podrażnieniem skóry przez źle dobrany strój. Pozostaje więc tylko jedno – przygotować się, zebrać wszystko co potrzeba i iść na siłownię! Można spokojnie ćwiczyć i jednocześnie cieszyć się modnym wyglądem.

By |2017-11-12T20:21:50+00:00Październik 19th, 2017|Ogólny|1 Comment

About the Author:

One Comment

  1. Karolka 16 lutego 2018 at 09:01 - Reply

    Zaczynam treningi! Legginsy i top kupiłam w sklepie Cunazone i wydają się bardzo wygodne. Szukam jeszcze butów i zaczynam przygodę 😉

Leave A Comment