//Peeling kawitacyjny – najlepszy sposób na oczyszczenie wymagającej cery

Peeling kawitacyjny – najlepszy sposób na oczyszczenie wymagającej cery

W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej korzystać można z różnego rodzaju zabiegów polegających na złuszczeniu skóry. To zarówno zabiegi wykorzystujące metody chemiczne, na przykład bazujące na kwasach, jak i mechaniczne, na przykład mikrodermabrazja. Często można spotkać się również zabiegiem takim jak peeling kawitacyjny. Co warto o nim wiedzieć i czego można się spodziewać po jego wykonaniu?

Podobnie jak w przypadku innych peelingów, peeling kawitacyjny jest skoncentrowany na tym, aby poprawić ogólny wygląd skóry. W przeciwieństwie do peelingów mechanicznych czy chemicznych bazuje ona na ultradźwiękach, które umożliwiają bezbolesne i bezdotykowe oczyszczanie twarzy, co powoduje, że usuwanie martwych komórek naskórka jest bezpieczne.

Peeling kawitacyjny jest nowoczesną metodą dogłębnego oczyszczania skóry. Dzięki temu, że usunięcie naskórka nie następuje w sposób tradycyjny, również możliwe jest jego stosowanie w przypadku każdego typu skóry, między innymi skóry tłustej, suchej, mieszanej, dojrzałej, wrażliwej czy trądzikowej.

Skóra w trakcie zabiegu nie jest złuszczana w sposób standardowy, na przykład nie jest mechanicznie ścierana czy rozpuszczana, jak ma to miejsce przy peelingach kwasowych. Główną zasadą działania peelingu kawitacyjnego jest rozbijanie mikroskopijnych pęcherzyków tworzących się na nawilżonej skórze – to one poprzez mikro-masaż powodują także rozbijanie martwych komórek.

Peeling kawitacyjny – wskazania:

l skóra tłusta i trądzikowa

l skóra zanieczyszczona

l skóra zmęczona, zszarzała, wymagająca regeneracji

l rozszerzone pory

l zaskórniki

Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny. Rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania skóry – zmycia makijażu, a także przetarcia skóry nasączonym płynem wacikiem, ponieważ podczas peelingu kawitacyjnego bardzo ważne jest ciągłe nawilżenie skóry – tylko wtedy można uzyskać odpowiedni efekt z użyciem emitowanych przez urządzenie fal ultradźwiękowych. Podczas peelingu na nawilżonej skórze powstają mikroskopijnej wielkości pęcherzyki, które są błyskawicznie rozbijane – w ten sposób następuje mikro-masaż skóry, a także rozbicie martwych komórek.

Peeling kawitacyjny – efekty:

l oczyszczenie skóry

l usuwanie martwych komórek

l rozjaśnienie skóry

l poprawa wyglądu cery trądzikowej

l ujędrnienie tkanek przez mikro-masaż

l usunięcie zanieczyszczeń, na przykład zaskórników

W celu uzyskania odpowiednich rezultatów poleca się powtarzanie zabiegu, chociaż efekty można zauważyć już po jednorazowej wizycie w gabinecie. Gdy skóra wymaga dalszego oczyszczenia, w takim razie najczęściej rekomenduje się powtarzanie peelingu kawitacyjnego przez okres 5-6 tygodni z odstępami cotygodniowymi. Aby podtrzymać uzyskane efekty, polega się przeprowadzenie jednego zabiegu co miesiąc.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania do zabiegu

Zasadniczo peeling kawitacyjny przeznaczony jest dla wszystkich, ponieważ może być on stosowany na każdym typie cery. Także może być używany w przypadku cery wrażliwej, delikatnej, skłonnej do podrażnień, z rozszerzonymi naczynkami, a także trądzikowej.

Główne przeciwwskazania dotyczące peelingu kawitacyjnego to ciąża, choroby nowotworowe, metalowe elementy w ciele, na przykład rozrusznik serca, aparat na zęby. Również nie powinien być on stosowany u osób z niewydolnością krążenia, osteoporozą, zakrzepowym zapaleniem żył, zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Jeżeli chcesz skorzystać z zabiegu peelingu kawitacyjnego, możesz wybrać go również w Prywatnym Gabinecie Chorób Skóry „Medico Derm” działającym w Kielcach. Więcej informacji na temat zabiegu znaleźć można na stronie internetowej pod adresem:https://dermatologkielce.com.pl/peeling-kawitacyjny/.

By |2017-11-12T20:01:40+00:00Sierpień 24th, 2017|Styl i uroda|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment