Dieta a Twoja lista zakupów

Jesteś na diecie i nie wiesz, jak kupować, aby zawsze mieć w lodówce świeże i zdrowe produkty? Nic straconego. Podpowiadamy, co zmienić w codziennych przyzwyczajeniach i jak planować zakupy.

Dieta to swego rodzaju małe, codzienne rytuały, które musimy wykonywać, aby okazała się skuteczna. Jednym z nich jest zapewnienie sobie odpowiednich produktów spożywczych, które powinny być zawsze świeże. Warto znacznie wcześniej poszukać inspiracji na lekkie potrawy i przygotować listę potrzebnych do ich przygotowania artykułów. Aby zaoszczędzić czas, raz w tygodniu zrób zakupy online w e-sklepie takim, jak na przykład Piotr i Paweł lub Frisco. Opinie pokazują, że w ten sposób zapewnisz sobie wszystkie produkty, jakich wymaga od Ciebie narzucona dieta. I to wszystko z dowozem pod same drzwi!

Nie trać czasu, tylko kilogramy!

Gdyby czas spędzany w sklepach, także na zakupach spożywczych, można było przekuć na kilogramy, to żadna z nas nie musiałaby nigdy słyszeć o diecie!

Każda wyprawa do supermarketu może trwać około dwóch godzin, które marnujemy stojąc w długich kolejkach lub na dojazd, tracąc przy tym także nerwy. Poza tym, w trakcie zakupów w hipermarketach, czasem ciężko skupić się na realizacji listy zakupów. Przemykanie ukradkiem w tłumie osób, gimnastykowanie się między półkami, aby dosięgnąć upragniony produkt – z pewnością takie zakupy nie należą do przyjemności. A zwłaszcza, gdy duże i ciężkie zakupy trzeba przetransportować do domu bez samochodu lub, gdy okazuje się, że produkty, po które specjalnie odbyliśmy wycieczkę do sklepu, są niedostępne…

Dieta wymaga planowania

Każda z nas wie, że bycie na diecie, to planowanie z odpowiednim wyprzedzeniem tego, co będziemy jeść. Warto rozplanować dietę tak, aby posiłki były zróżnicowane, pełnowartościowe i zdrowe. A jednocześnie, aby pozwalały nam tracić zbędne kilogramy.

Gdy nie mamy samochodu i wcześniej przygotowanej listy zakupów, często nie uda nam się zrobić zakupów na cały tydzień. Codzienne bieganie po sklepach po pracy dla większości z nas nie jest niczym przyjemnym, bo tracimy jednocześnie czas i pieniądze.

Aby temu zapobiec, wystarczy skorzystać z tego, co oferują sklepy online, na przykład Auchan, Tesco, czy Frisco. Opinie klientów jednoznacznie wskazują na duże zadowolenie z jakości produktów i usług.

Planuj i nie trać czasu

Bez względu na to, czy sam rozpisujesz swoją dietę, czy robi to dietetyk, aby zjeść 5 zróżnicowanych posiłków dziennie należy mieć duży zapas produktów w lodówce. Korzystniej będzie zrobić jednorazowe, duże zakupy, niż kupować codziennie po kilka produktów. Takie rozwiązanie powoduje, że wydajemy zazwyczaj więcej i trudno zaplanować zamienniki, gdy nie dostaniemy tego, co nam potrzebne.

Dlatego warto najpierw zaplanować tygodniowe posiłki, a następnie wykonać odpowiednią listę zakupów. Kolejny krok to bułka z masłem. Wystarczy usiąść wygodnie na swojej miękkiej kanapie, zalogować się do e-sklepu i zamówić potrzebne nam produkty. Sklepy Piotr i Paweł oraz Frisco opinie mają bardzo pozytywne. Możesz sam wybrać termin i czas dostawy, aby nie kolidowała ona z Twoją pracą. W wyznaczonym terminie wszystkie zakupy pojawią się tuż pod Twoimi drzwiami. Nie musisz nic robić, poza rozłożeniem ich w lodówce i zajmowaniem się przyrządzaniem pysznych, zdrowych i dietetycznych potraw.

2017-11-11T23:13:19+00:00