Trener personalny

Trener personalny to dla wielu z nas osoba do której podchodzimy z dystansem. Często mamy przed oczami wizję, w której trener krzyczy i zmusza nas do kolejnych powtórzeń. Obawiamy się poszukać fachowej pomocy z różnych względów, dlatego kluczem do przekonania się o słuszności tej decyzji jest zrozumienie potencjalnych korzyści płynących ze współpracy z trenerem personalnym. Motywacja, pomoc w osiąganiu konkretnych celów fitness czy zapewnienie bezpieczeństwa treningów to tylko kilka z argumentów za.

Dlaczego trener personalny to dobra inwestycja?

Trener personalny to specjalista w swojej dziedzinie, dlatego jeżeli nie mamy doświadczenia w treningu, dobieraniu odpowiedniej diety czy mamy problem z regularnością i motywacją – taka współpraca z pewnością będzie owocna.

Po pierwsze trener to pomoc w osiągnięciu celów fitness. Jego zadaniem jest ocena aktualnego poziomu sprawności oraz pomoc w dobraniu odpowiedniej rutyny treningowej, która pomoże systematycznie osiągać mniejsze cele, a ostatecznie i te większe. Trener osobisty pomaga również oceniać postępy na poszczególnych etapach dążenia do upragnionych efektów, co pozwala wyciągać wnioski i na bieżąco modyfikować treningi i dietę.

Trener osobisty pomaga stworzyć spersonalizowany plan treningowy, w oparciu o to, co chcemy osiągnąć. Mając do dyspozycji plan ćwiczeń „szyty na miarę”, możemy osiągnąć znacznie lepsze wyniki niż w przypadku gdy stawiamy na ogólne, przypadkowe ćwiczenia. Trener personalny pozwala dostosować trening do kondycji fizycznej i stanu zdrowia.

Kolejną zaletą współpracy z trenerem jest nauka właściwego sposobu wykonywania ćwiczeń. To nieoceniona pomoc, która pozwala uniknąć kontuzji. Trener mając oko na naszą postawę, każdy ruch, pozwala korygować problemy i ułatwia wypracowanie właściwej techniki. Wskazówki trenera możemy wykorzystywać później podczas samodzielnych treningów w domu czy na siłowni.

Motywacja jest trudna to utrzymania na własną rękę, dlatego regularne spotkania z trenerem pozwalają wytrwać w regularnych treningach i zdrowej diecie. Nawet wówczas gdy spotykasz się w trenerem raz na kilka tygodni, sam fakt zbliżającego się wspólnego treningu sprawia, że mimowolnie staramy się wytrwać w zdrowej rutynie. Pochwała trenera, daje wyjątkową satysfakcję i zachęca do kontynuowania działania.

Częstym problemem, szczególnie u początkujących, jest brak zaangażowania w regularny program ćwiczeń, dlatego pomoc trenera jest tutaj wyjątkowo skuteczna. Praca z trenerem wymaga od nas pewnej odpowiedzialności – w końcu nie chcemy zawieść jego i siebie samych.

Doświadczony trener to również gwarancja różnorodności. Uczy nas bowiem różnych metod treningowych, zabija nudę i monotonię sprawiając, że z przyjemnością ruszamy na kolejny trening. Taka urozmaicona rutyna treningowa to same korzyści zarówno dla ciała, kondycji jak i psychiki. Wszystko to zapewnia stały postęp i osiąganie wymarzonych rezultatów.

Odpowiednie wykorzystanie czasu podczas treningu to niezwykle ważny aspekt związany ze skutecznością programu ćwiczeń. Jeżeli nie masz za wiele czasu na treningi, trener pomoże opracować krótki, ale stosowanie intensywny program, który pomoże osiągnąć wymarzone efekty czy spalić odpowiednią ilość kalorii.

 

Jeżeli powyższe argumenty w końcu Cię przekonały, koniecznie zajrzyj na www.sport-ekspert.pl, gdzie znajdziesz idealnego trenera personalnego dla siebie.

2017-11-11T23:09:32+00:00