//Akademia piłkarska – zabawa w futbol, która może stanowić początek wielkiej kariery

Akademia piłkarska – zabawa w futbol, która może stanowić początek wielkiej kariery

Piłka nożna od lat jest w Polsce sportem numer 1. Na pewno przyczyniły się do tego sukcesy polskich drużyn w latach 70. i 90., kiedy nasza reprezentacja i kluby należały do najlepszych na świecie.

Entuzjazm futbolem osłabł trochę w latach 90., gdyż wtedy nastąpił regres wyników. Obecnie jednak sytuacja ulega poprawie. Polska reprezentacja winduje swoją pozycję w rankingu FIFA i jest obecnie na 12. miejscu. Niedawno byliśmy gospodarzem EURO 2012, w tym roku zorganizujemy EURO do lat 21, a Stadion Narodowy gościł finalistów Ligi Europejskiej. Polscy piłkarze, z Robertem Lewandowskim na czele, są gwiazdami światowego formatu. To wszystko sprawia, że bycie piłkarzem znów jest trendy, a wszędzie wokół powstają szkółki piłkarskie, w których trenują najmłodsze przyszłych piłkarzy.

Duży wybór akademii piłkarskich

Rodzice, którzy chcieliby posłać swoje dziecko na naukę futbolu mają duży wybór szkółek piłkarskich. Cześć z nich to po prostu sekcje młodzieżowe profesjonalnych klubów. Nie każdy z nich nazwie je szkółkami czy akademiami piłkarskimi. Ale wiele klubów tak właśnie robi. Istnieją też akademie piłkarskie, które są samodzielne, ale współpracują z klubami. Po jej opuszczeniu dziecko może kontynuować karierę piłkarską w sekcji młodzieżowej klubu. Istnieją też wreszcie akademie całkowicie samodzielne, które po prostu oferują zajęcia piłkarskie dla najmłodszych.

Do gry w szkółkach zapraszane są już kilkuletnie maluchy, niewiele większe od piłki. Co istotne, mogą w nich grać również dziewczynki. Piłka nożna na najwcześniejszym etapie życia jest nie tyle treningiem, co zabawą z piłką. Nierzadko zdarza się, że dla dzieci jest nawet pierwszy kontakt z piłką. Jest to tym samym jeden z wielu sposobów na zorganizowanie dziecku czasu wolnego.

Szkółka piłkarska to nie tylko treningi i mecze

Szkółki takie często oferują coś więcej poza regularnymi treningami i udziałem w turniejach, ligach czy innych rozrywkach. Wiele z nich organizuje wydarzenia takie jak kolonie czy obozy piłkarskie. Są one organizowane zarówno dla już trenujących dzieci, ale także dla tych, dla któych przygoda z futbolem jest okazjonalna. Na kolonie piłkarskie można zapisać dziecko z zamiarem sprawdzenia jego talentu, ale może to być też po prostu ciekawe spędzenie wakacji.

Dla szkółek obozy piłkarskie to sposób na wyławianie talentów. Rodzicom takich dzieci proponuje się wówczas zapisanie dziecka na regularne zajęcia. W ten sposób objawiają się nam potem talenty pokroju Roberta Lewandowskiego.

By |2017-11-11T23:04:44+00:00Luty 23rd, 2017|Ogólny|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment