Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie, biżuteria staje się zatem nieodłącznym elementem niemal każdego ubioru, odzwierciedlając styl, nastrój czy wyjątkowość okazji. Warto jednak zastosować się do kilku zasad doboru biżuterii, aby wyszczuplić strategiczne miejsca lub zwyczajnie odwrócić uwagę od niedoskonałości.

Efekt wysmuklonej szyi?

Pragniesz wydłużyć swoją szyję aby dekolt nabrał lekkości? – postaw na biżuterię efektowną, dobrze widoczną, która pozwoli odwrócić uwagę od pulchnych okolic. Warto wybierać długie korale, rozmaite wisiory na sznurkach, rzemieniach czy na łańcuszkach. Najważniejsze jest to, aby były rzucające się w oczy, ten zabieg pozwala doskonale zamaskować niedoskonałości. Sama biżuteria wymaga jednak dobrania odpowiedniego ubioru, który pozwoli ją podkreślić. Dobrze sprawdzą się głębsze dekolty w kształcie litery V czy niedopięte na ostatni guzik koszule,  daje to efekt lekkości nie tylko dla ramion i szyi, ale całej sylwetce.  Zdecydowanie należy zapomnieć o golfach, krótkich kołnierzykach, kapturach czy małych okrągłych dekoltach, gdyż skracają szyję i sprawiają, że sylwetka wydaje się nieproporcjonalna. Korzystnym dla masywniejszej sylwetki elementem są także szale i apaszki, ale uwaga muszą być zwiewne, długie i zakładane luźno.

Okrągła buzia i kolczyki – dlaczego nie?!

Przy okrągłej buzi dobrze jest zrezygnować z malutkich wkręcanych kolczyków, gdyż będą niekorzystnie uwydatniać zaokrąglony owal twarzy i sprawiać, iż będzie wydawać się większa. Warto wybierać wśród tych długich i wiszących wzorów, które pozwolą optycznie wysmuklić i wydłużyć twarz, ponadto efektowne i kolorowe ozdoby pozwolą podkręcić całość stylizacji. Osoby które mają bardzo krągłą twarz optycznie ją wyszczuplą wybierając kolczyki większe, sięgające nawet ramion, najlepiej w kształtach trójkątnych, łezki czy kiści owoców. Z kolei osoby szczuplejszej bardziej owalnej czy trójkątnej będą korzystniej wyglądać z ozdobami dużymi i okrągłymi, które pomogą zachować proporcje i pięknie podkreślić atuty urody, skutecznie odwracając uwagę od mankamentów czy niedoskonałości sylwetki.