Jeżeli przeciągając się w łóżku zastanawiasz się, jak to jest być fit, jak niektórzy wstają bladym świtem i biegną z uśmiechem na twarzy na siłownię, a czując się świetnie osiągają systematycznie wszystkie swoje cele – poniższe wskazówki są właśnie dla Ciebie! 

Jak się bowiem okazuje, fit ludzie nie spędzają 8 godzin na siłowni dziennie, a ich dieta nie opiera się jedynie na sałacie – mają swoje sposoby, nawyki, które ich „prowadzą”. Oto 4 z nich:

Śledź swoje postępy17646430091_5148e661b3_z

Trenując regularnie, ważne jest aby monitorować na bieżąco swoje postępy. Wyznaczając sobie małe cele, krok po kroku robisz postępy, czego efektem jest np. doskonała sylwetka, upragniony rozmiar, zdrowie czy świetna kondycja. Jest mnóstwo sposobów, które mogą pomóc nam obserwować postępy np. aplikacje na telefony.

Miej codzienny plan działania i trzymaj się go

Skoncentruj się na wykonywaniu codziennych planów zarówno w kwestii zawodowej czy rodzinnej, jak również treningów czy diety. Będąc systematyczny i zorganizowany zrobisz więcej niż Ci się wydaje! Mając np. plan ćwiczeń ułożony  na 6 czy 12 tygodni wpleciony w każdy dzień, masz niemal 50% pewności, że wykonasz całość w wyznaczonym terminie, a nie zrezygnujesz po kilku dniach. Jeżeli nie potrafisz zrobić tego sam – udaj się do trenera personalnego, który opracuje plan treningów dostosowany do Twoich możliwości, zamierzeń i stanu zdrowia. W przypadku braku funduszy skorzystaj z aplikacji bądź programów, które pomogą Ci stworzyć plan samodzielnie.

Rób zdjęcia z postępami

Nic tak nie motywuje jak regularne „portretowanie” swoich osiągnięć. Selfie nie musi być wyrazem narcyzmu! Może stać się najlepszym motywatorem, i to nie tylko dla Ciebie! Inni widząc jak zmieniasz się dzięki swojej wytrwałości i konsekwencji, być może również ruszą z kanap i zaczną być fit! Badania wykazały, że osoby publikujące swoje postępy wykazują większe prawdopodobieństwo osiągnięcia ustanowionych celów. Co powiecie na sweet focię? 🙂

Niech siłownia będzie dla Ciebie miejscem spotkań z przyjaciółmi

Wiele osób, które są fit ma mnóstwo fit przyjaciół. Wszystko to za sprawą funkcji społecznej jaką dają regularne spotkania na treningach. Prawie 40% członków klubów fitness znacznie chętniej trenuje i wzajemnie się motywuje właśnie poprzez przyjaźnie zawarte na siłowni. Wspólna pasja, cele i odpowiedzialność za swoje postępy zbliża fit ludzi, a treningi są jeszcze przyjemniejsze w gronie przyjaciół! Zatem marsz na trening zawierać nowe znajomości!