Męczy Cię uciążliwy kaszel? Szukasz domowego sposobu na zastąpienie leków takich jak aspiryna? Męczą Cię wzdęcia i problemy jelitowe? Poznaj kilka naturalnych sposobów na pomoc w różnych dolegliwościach!

Aspiryna to lek na wiele nieprzyjemnych problemów zdrowotnych, ale możesz zastąpić ją daktylami! Zawarty w nich kwas acetylosalicylowy (główny składnik aspiryny) pomaga walczyć z przeziębieniami, bólami głowy, a przy tym nie uszkadzają śluzówki żołądka tak jak lek z apteki.

Ziemniaki są wspaniałym lekiem na problemy jelitowe, pomagają usprawnić ich pracę, oczyszczają je a także zapobiegają odkładaniu się złogów cholesterolu w naczyniach i tętnicach.

Nieustający kaszel utrudnia życie? – według ludowej receptury sok z porzeczki wymieszany z miodem, potrafi ulżyć; wystarczy lekko podgrzać sok i dolać do rozpuszczonego miodu, wymieszać i podawać po łyżeczce kilka razy dziennie.

Na zszargane nerwy zajadaj orzechy laskowe, możesz ich także zastosować do pielęgnacji skóry, gdyż dzięki bogactwu składników pomaga wygładzać głębokie zmarszczki, a tym samym sprawiają, że wygląda młodziej i promienniej.

Lawenda to nie tylko aromatyczne roślina, ma ona wspaniałe właściwości antybiotyczne i skutecznie pomaga przy wzdęciach, podrażnionym żołądku czy dolegliwościach jelitowych.