Asics to marka, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jej sekretem jest nie tylko idealne dopasowanie oferowanych produktów do potrzeb sportowców, ale i wysoka jakość wykonania oraz niepowtarzalny design. Pokłosiem takiego podejścia jest niewątpliwie Asics FuzeX – but wyjątkowy z wielu powodów. Oto kilka z nich.

Asics FuzeX – wszystko, co powinieneś wiedzieć o tych butach

Model miał premierę w tym roku i z miejsca zdobył rzeszę wiernych fanów. – Nic dziwnego, to buty, które zapewniają zarówno amortyzację, jak i stabilizację. Poza tym pamiętajmy, że buty te to owoc pracy Instytutu Nauki i Sporty w japońskim Kobe. – mówi doradca z serwisu allsports.pl.

To doskonałe buty treningowe, lekkie, bo ważące zaledwie 323 g i wykonane przy użyciu najnowszych technologii. – W Asics FuzeX zastosowano unikatowe połączenie GEL oraz pianki SOLYTE. Dzięki temu buty odznaczają się tak dobrą amortyzacją, taką samą na całej długości podeszwy. Idąc dalej tym tropem, buty zapewniają doskonałą dynamikę, komfort i w efekcie na wyniki. – dodaje pracownik profesjonalnego sklepu sportowego futbolsport.pl.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o budowie ASICS FuzeX

Asics FuzeX to but absolutnie wyjątkowy. Nie tylko jest lżejszy od innych butów do biegania, ale również ma lepsze parametry. Udało się tego dokonać dzięki podeszwie, która jest wykonana – jak już wspomniano z połączenia dwóch materiałów. Pierwszym z nich jest to fuzeGEL czyli pianka wymieszana z żelem. Drugim materiałem jest pianka Solyte. Całość wykończona jest odporną na ścieranie gumą AHAR.

Sekret drzemie też w cholewce, którą oplata bezszwowy Molded Mesh. Technologia ta gwarantuje przede wszystkim idealne dopasowanie do stopy oraz jej oddychalność. Asics FuzeX odznacza się także 8mm dropem, co w praktyce oznacza idealny wręcz kontakt z podłożem i jego wyczucie. Tak niski drop gwarantuje także szybkie i płynne przetaczanie. To buty stabilne i bezpieczne. Do tego niezwykle designerskie – a takie połączenie zawsze sprawdza się najlepiej.